W poniedziałek, 20 lutego, w poznańskim Cechu Cukierników i Piekarzy odbyły się XIII Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas. Zwyciężył Piotr Frąckowiak, który zjadł 10 pączków w 7 minut i 5 sekund.

Rekord - ustanowiony w 2011 roku - i tym razem nie został pobity. Wówczas konsumpcja zajęła zwycięzcy jedynie 4 minuty i 12 sekund. W przypadający w tym tygodniu tłusty czwartek Polacy zjedzą 100 mln pączków! Tak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Tesco Polska. Tylko 4% respondentów zadeklarowało pączkową powściągliwość. Po 3-5 pączków w tłusty czwartek sięgnie 47% respondentów. Co trzeci badany planuje w tym roku zjeść 1-2 pączki (35%), a aż 14% uczestników badania deklaruje zjeść więcej niż 5 pączków. Z wywiadu wynika również, że kobiety będą bardziej dbały o swoją dietę, a panom takie okazje sprzyjają do pełnego rozpasania i aż 14% deklaruje zjeść więcej niż 5 pączków.

W dzisiejszych mistrzostwach w zdecydowanej większości uczestniczyli Panowie w różnym wieku, ale kobiet również nie zabrakło. Najstarsza uczestniczka Pani Alicja Borucka, mając 76 lat, stanęła w szranki z młodzieżą, Poznaniakami w średnim wieku i sportowcami. Organizatorzy Mistrzostw zadbali o zdrowie i kondycję pożeraczy pączków. Nagrodą główną był karnet na basen, a Międzynarodowe Targi Poznańskie przekazały liderom karty wstępu m.in. na Targi FIT-EXPO Fitness and Sport Park, które odbędą się 12-14 maja.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Źródło: MTP

Fot. Thinkstock