Prestiżowy klub przedsiębiorców Business Center Club po raz kolejny przyznał nagrodę Medal Europejski Nadzieniom Lauretta, produkowanym przez firmę Kandy.

Komisja konkursowa ponownie doceniła wysokie standardy jakości, konkurencyjność produktów oraz rosnący eksport producenta nadzień termostabilnych Lauretta. Aktualnie marka sprzedawana jest od Grecji aż po Finlandię, a nawet w Kazachstanie.

 Medale Europejskie

Business Center Club przyznaje Medal Europejski od 17 lat. W tym roku uhonorowano 132 polskie firmy członkowskie BCC. Współorganizatorem konkursu jest Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli, organ doradczy UE. Konkurs ma międzynarodowy charakter. Podczas tegorocznej, 28. edycji, honorowe Medale Europejskie otrzymali Rolf Nikel - ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Marek Prawda - dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz miasto Częstochowa.

Producentem nadzień termostabilnych Lauretta jest pochodząca z Piotrkowa Trybunalskiego firma Kandy, która w branży spożywczej działa od 1985 roku i jest liderem w produkcji owoców kandyzowanych oraz komponentów dla przemysłu mleczarskiego, lodziarskiego i cukierniczego.

 Źródło i fot. Kandy