Dowiedz się, jak kreatywnie dobierać kolory w projektach dekoracji ciast poprzez 10 zachwycających wzorów tortów stworzonych przez Lindy Smith – autorkę międzynarodowego bestsellera „The Contemporary Cake Decorating Bible”.

„Inspirujące KOLORY w dekoracjach cukierniczych” to książka, która zawiera 10 ukierunkowanych kolorystycznie rozdziałów, każdy ze wspaniałym projektem dekorowania tortu i dodatkowymi projektami babeczek i ciastek w alternatywnych barwach, pokazujących, jak wybór różnych kolorów może wpłynąć na odbiór naszego projektu. Ilustrowane instrukcje krok po kroku obejmują każdą fazę projektowania tortu, poczynając od pieczenia ciast i mieszania barw, po modelowanie lukrów i dodawanie finalnych retuszy – doskonałe zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych dekoratorów! Książka otrzymała w Wielkiej Brytanii nagrodę „Best Pastry Sweets Book” za rok 2014, przyznaną przez International Gourmand Cookbook Awards.

„Ta książka to coś o wiele więcej niż zbiór konkretnych projektów. To praktyczny podręcznik przenoszenia inspiracji kolorystycznych z otaczającego nas świata na dekoracje wypieków artystycznych. Dowiesz się z niej, jak łączyć ze sobą kolory, żeby były przyjemne dla oka, skąd czerpać inspiracje, zrozumiesz, dlaczego niektóre zestawienia wywołują uczucie spokoju, a inne „się gryzą”, jak kolory wzajemnie na siebie wpływają...

(…) Lindy Smith nie narzuca swoich upodobań kolorystycznych, pokazuje tylko bardzo wyraziste przykłady spójnych, harmonijnych projektów, które mogą być punktem wyjścia do osobistych poszukiwań czytelnika. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać projekty dokładnie takie jak w książce, bo wszystkie są niezwykle innowacyjne i inspirujące!”

Agnieszka Klimczak założycielka i właścicielka tortownia.pl, dyrektor Akademii tortownia.pl.

Źródło i fot. APN Promise S.A.