Coupe du Monde de la Pâtisserie to wspaniały konkurs, który stał się głównym wydarzeniem cukierniczym na świecie. 10 czerwca 2018 r. w europejskich finałach w Turynie mocny, polski zespół zaprezentuje swoje niezwykłe umiejętności cukiernicze.

W skład polskiej drużyny wchodzą cukiernicy z długoletnim stażem i ogromnym doświadczeniem zawodowym: Michał Doroszkiewicz, Marek Moskwa i Jarek Nowakowski (President). W Coupe du Monde de la Pâtisserie w Turynie rywalizować będzie 8 drużyn w godzinach od 10 do 17. Kolejność, w której kraje będą konkurować, została oficjalnie wyłoniona poprzez losowanie:

1. Belgia        5. Polska

2. Turcja        6. Szwajcaria

3. Szwecja     7. Bułgaria

4. Rosja         8. Izrael

W związku z tym że Włochy wygrały Coupe du Monde de la Pâtisserie w 2015 r. z zespołem szefów kuchni Fabrizio Donatone, Emanuele Forcone i Francesco Boccia, kraj ten ma już kwalifikacje do wzięcia udziału w wielkim finale w 2019 r. w Lyonie i jest częścią TOP 5.
Każda z 8 drużyn będzie miała 5 godz. na stworzenie mrożonego deseru owocowego i 10 deserów na platerze, każdy zrobiony przez jednego z dwóch kandydatów zespołu. Ponadto drużyny będą musiały wykonać jedną rzeźbę z cukru i jedną z czekolady. Pod koniec każdej sesji międzynarodowe jury zasmakuje w kreacjach, by móc wybrać zwycięzcę europejskiego pucharu cukierniczego oraz dwa pozostałe kraje, które wezmą udział w Wielkim Finale w Lyonie.

Ten prestiżowy konkurs stał się głównym wydarzeniem cukierniczym na świecie. Konfrontują zespoły z całego globu, złożone z eksperta od czekolady, cukiernika i specjalisty od lodów. Na oczach jury i szerokiej publiczności wszystkie zespoły prezentują swoje umiejętności, talenty oraz kreatywność.

Źródło i fot.: Smarten PR