We wrześniu 2017 r. w Lizbonie odbędzie się światowy finał Global Challenge - The Fresh Connection 2017.

Zachwycająca stolica Portugalii będzie gościć najlepsze drużyny rozgrywek krajowych zawodów Global Challenge – The Fresh Connection we wrześniu 2017 r. Oprócz tytułu mistrza świata, triumfatorzy światowego finału zostaną nagrodzeni kursem SCM na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie. Jednak zanim dojdzie do ostatecznej rozgrywki, pod koniec marca 300 drużyn, czyli łącznie 1200 zawodników rozpocznie kilkutygodniową rywalizację sprawdzając swoją wiedzę z dziedziny zarządzania łańcuchem dostaw w kolejnych etapach turnieju.

W zawodach biorą udział czteroosobowe zespoły. Każdy w zespole ma przypisaną rolę reprezentując jeden z pionów firmy: zakupy, operacje, sprzedaż i łańcuch dostaw. Rozgrywka toczy się w oparciu o symulator, w którym zarządza się wirtualnym przedsiębiorstwem. Zupełnie jak w rzeczywistości, zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami oraz współpraca stanowią elementy sukcesu całego przedsiębiorstwa, a więc i sukcesu w rozgrywce. O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego wskaźnika zwrotu z inwestycji (ROI).

Turniej jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy z nich, zaczynający się 27 marca i trwający do 14 kwietnia, to tzw. Remote Sessions, sesje treningowe, w których uczestnicy mogą przetestować symulator i podejmować decyzje bez wpływu na końcowy rezultat zawodów. Jednak od 24 kwietnia zaczynają się prawdziwe sportowe emocje. Drugi etap to Global Challenge Rounds, czyli rozgrywki krajowe, w których stawką jest udział w światowym finale. Wtedy już każda decyzja liczy się do ostatecznego wyniku. Zakończenie tego etapu następuje 2 czerwca, a chwilę później, 5 czerwca, ogłaszane są jego wyniki. Drużyna z największym współczynnikiem ROI pojedzie w do Lizbony, by 28 września zmierzyć się z najlepszymi z całego świata.

Symulator The Fresh Connection to bardzo zaawansowane narzędzie wykorzystywane do szkoleń. Precyzyjnie oddaje funkcjonowanie firmy produkcyjnej, a także procesy zachodzące w łańcuchu dostaw. Czas w TFC biegnie szybciej, kilka lat funkcjonowania firmy jest odtworzonych w krótkim okresie, dzięki czemu można przyjrzeć się rezultatom decyzji, których konsekwencje w świecie rzeczywistym mogą się rozłożyć na kilka lat. Symulator daje możliwość sprawdzenia scenariuszy, których w realnym środowisku nie można by było przeprowadzić.

Dla polskich drużyn będzie to czwarta edycja zawodów Global Challenge - The Fresh Connection. W 2014 i 2016 w finałach światowych reprezentowali nas przedstawiciele firmy SPX Flow Technology z Bydgoszczy, a w 2015 pracownicy firm PKN Orlen oraz PepsiCo Frito Lay. Ci drudzy zastąpili z „dziką kartą” drużynę z innego państwa, która musiała niespodziewanie odwołać swój udział. Występ w finale zespołu PepsiCo Frito Lay był możliwy dzięki wysokiemu, piątemu na świecie wynikowi osiągniętemu w kwalifikacjach.

Podróż oraz pobyt drużyny w Lizbonie, która wygra krajowe eliminacje, są pokrywane przez polskiego przedstawiciela organizatora, firmę MPM Productivity Management.

Pełne informacje na http://www.scmteam.pl/

 Źródło i fot. MPM Productivity Management


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij