W Cukrowni Żnin, w której powstaje kompleks konferencyjno-wypoczynkowy, odbyła się Gala Optymista Roku 2018, organizowana w ramach Światowego Festiwalu Optymizmu.

Optymizm to pogląd filozoficzny, według którego istniejący świat postrzegamy jako miejsce pozytywne i racjonalnie urządzone. Optymista z łatwością jest w stanie osiągnąć w nim szczęście i spełnienie, ciesząc się dobrym stosunkiem do życia i otoczenia. Te filozoficzne założenia stały się podstawą, jedynego  na świecie wyróżnienia przyznawanego przez Fundację Jestem Optymistą.

Pomysłodawca, a zarazem prezes Fundacji, aktor Janusz Pujszo chce w ten sposób  zwrócić uwagę na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcić wszystkich ludzi do zmiany swojej postawy na bardziej optymistyczną.

Podczas uroczystości tytuł Optymistycznej Firmy Roku 2018 otrzymała Piekarnia Tyrolska z Olsztyna. Kapituła wyróżnienia doceniła prozdrowotna serię wyrobów piekarni, których podstawą jest wykorzystywanie w produkcji pieczywa mąki z łubinu z dodatkiem buraków i marchwi. To te dwa warzywa dostarczają organizmowi człowieka najwięcej  karotenoidów - barwników roślinnych, które wpływają na lepsze samopoczucie. Karotenoidy są przeciwutleniaczami  i - jak podkreślają specjaliści - mają nie tylko wpływ na zdrowie, ale mogą również działać jako "środek antystresowy".

Podczas wieczoru statuetki Optymisty Roku otrzymali między innymi: prof. Jerzy Mellibruda, aktor Michał Milowicz, stacja telewizyjna Superstacja: Otylia Jędrzejczak, Urszula Dudziak, Aleksander Doba, Jerzy Gruza odcisnęli swoje  dłonie na  pierwszej na świecie Alei Optymistów.

Źródło i fot.: www.tyrolska.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij