Elias Läderach z Szwajcarii wyprzedził wszystkich konkurentów i zdobył tytuł World Chocolate Masters 2018.Drugie miejsce zdobył Yoann Laval z Francji, a trzecie – Florent Cheveau z USA.

Podczas finałowej rundy, 10 finalistów pracowało nad dwoma zadaniami. Jedno z nich to Świeże Ciastko Dnia, do którego musieli na miejscu „zrobić zakupy”, natomiast drugie to rzeźba tematyczna „Miasto Przyszłości” – przedstawiająca ich spojrzenie na miasta w przyszłości, z wysokimi budynkami, futurystycznymi kształtami i interpretacją, w którą stronę pójdzie otaczający nas świat.

Zwycięska rzeźba

Elias Läderach był niezmiernie szczęśliwy, że udało mu się zwyciężyć. – Zwróciłem specjalną uwagę na ilość cukru w moim ciastku. Wynosi ona tylko 4% dodawanego cukru, jest to ok. 60% mniej niż średni wyrób cukierniczy. Użyłem świeżych owoców i starałem się nadać mu elegancki kształt – mówi Elias. Dla niego samego, jego ostateczna rzeźba była sztuką. – Dla mnie jest to jak obraz 3D. Jest to dynamiczna gra pomiędzy ruchem a ciszą. Wewnątrz widzimy kobietę, która symbolizuje ciszę. Liście opływające dookoła symbolizują ruch. Jest to rzeźba, która odzwierciedla moją pasję i miłość do artystycznych wyrobów czekoladowych. Zwycięska rzeźba będzie prezentowana w Harrodsie, luksusowym domu towarowym.

World Chocolate Masters

World Chocolate Masters to międzynarodowy konkurs utworzony w 2005 r. Jest najbardziej wymagającym konkursem dla profesjonalistów ze świata czekolady i często jest nazywany „mistrzostwami świata w czekoladzie”. World Chocolate Masters jest inicjatywą marki Cacao Barry®, jedną z marek gourmet grupy Barry Callebaut (www.worldchocolatemasters.com).

 

Źródło: Barry Callebaut

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij