Zrównoważony rozwój jest od dawna jednym z kluczowych aspek-tów zarządzania korporacyjnego w firmie Bösch Boden Spies z siedzibą w Hamburgu, która jest ekspertem w produkcji składników spożywczych.

Jest to widoczne chociażby w procesie wyboru dostawców. Obecnie spółka planuje usystematyzować i rozszerzyć swoje działania. W tym celu specjalista ds. surowców wdraża wewnętrzną inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa oparta jest na członkostwie w ZNU (Centrum Zrównoważonego Zarządzania) Uniwersytetu w Witten/Herdecke oraz wyborze Dyrektor Działu Zarządzania Jakością, Doroty Kollien (32), na stanowisko Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Hamburska spółka uzyskała wstępną analizę aktualnego stanu już w kwietniu br. po przeprowadzeniu „Badania Zrównoważonego Rozwoju ZNU”. Pozwoliło ono na ocenę bieżących działań i wskazanie potencjalnych usprawnień i środków, które należy podjąć. Na tej podstawie wszystkie procesy biznesowe łańcucha dostaw będą w najbliższych miesiącach poddawane szczegółowym badaniom, optymalizowane i systematyzowane w celu osiągnięcia bardziej zrównoważonego zarządzania. Działania mają na celu określenie obszarów, które można zoptymalizować oraz stymulowanie ciągłego procesu ich doskonalenia oraz poprawy dialogu z klientami, dostawcami oraz usługodawcami. Jako firma handlowa, Bösch Boden Spies chce działać odpowiedzialnie oraz przyczynić się do bardziej zrównoważonego podejścia do kwestii społecznych, ekonomicznych i ekologicznych.

Inicjatywa ta jest kierowana przez Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Dorotę Kollien w ścisłej koordynacji z Dyrektorem Zarządzającym Dirkiem Schmidtem, który nadzoruje ten obszar w spółce. Dorota Kollien, która jest jednocześnie Dyrektorem Działu Zarządzania Jakością w Bösch Boden Spies, bierze obecnie udział w szkoleniu w ZNU, aby otrzymać uprawnienia manager ds. zrównoważonego rozwoju.

Źródło i fot.: www.BoeschBodenSpies.com

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij