Wraz z ekskluzywnym partnerem marki Niagro, Bösch Boden Spies przedstawia nowy produkt: purée z aceroli z jeszcze większą ilością witaminy C.

Nowe puree z aceroli od największego na świecie producenta aceroli cher-ries zawierają o 25 procent więcej naturalnej witaminy C niż wszystkie poprzednie odmiany. Jest wynikiem wieloletnich badań i może być stosowany na różne sposoby: na przykład składnik dodaje dodatkową dawkę witaminy C do jogurtu, lodów, koktajli, dżemów, przetworów owocowych na wypieki, żywności dla niemowląt i wiele więcej. Nowy produkt jest w 100 procentach naturalny: odmiany Acerola o stałej wysokiej zawartości witaminy C zostały stworzone poprzez selekcję i krzyżowanie roślin aceroli, które są szczególnie bogate w witaminę C. Podobnie jak wszystkie produkty aceroli Bösch Boden Spies, nowa pasta acerola pochodzi z Brazylii i uzupełnia istniejący asortyment przecieru owocowego.

Funkcjonalny mistrz witaminy C z oświadczeniem zdrowotnym EFSA

Ze wszystkich znanych owoców, wiśnia Acerola ma najwyższą naturalną zawartość witaminy C. Ponieważ czereśnie są bardzo delikatne, są natychmiast przetwarzane na przecier owocowy lub koncentrat po zbiorze, aby zachować witaminę C. Przecier owocowy ma kolor pomarańczowoczerwony i ma cierpki owocowy smak typowy dla wiśni aceroli. Jednak nie tylko wzbogaca jedzenie w witaminę C. Oprócz zwiększenia witaminy, acerola puree nadaje również subtelnie kwaśny smak i stabilny kolor produktu. Acerola ma również inne zalety funkcyjne: jako mistrz witaminy C w świecie owoców jest idealnym substytutem syntetycznego kwasu askorbinowego E 300, ponieważ minimalizuje procesy utleniania w żywności. Ponadto owoc zawiera również duże ilości ryboflawiny, substancji, która jest ważna dla metabolizmu. Ponieważ wiśnia acerola uzyskała oświadczenie zdrowotne od Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), nowa pasta z aceroli jest szczególnie odpowiednia dla czystych produktów i otwiera szeroki zakres zastosowań i możliwych roszczeń dla producentów.

O firmie Bösch Boden Spies GmbH

Bösch Boden Spies to agencja importu i innowacji w zakresie wysokiej jakości naturalnych składników owocowych i orzechowych. Nacisk kładziony jest na produkty o wyjątkowej funkcjonalności. Bösch Boden Spies opracowuje dla nich innowacyjne koncepcje zastosowania i marketingu, tworząc w ten sposób nowe rynki dla swoich producentów i klientów z handlu i przemysłu. Producenci żywności i sprzedawcy detaliczni w Niemczech i Europie czerpią korzyści z obszernego know-how specjalistycznych składników i usług dostosowanych do ich potrzeb. Uczciwość, przejrzystość i długotrwałe partnerstwo to zasady, które aktywnie promuje Bösch Boden Spies.

Źródło i fot.: Sopexa S.A. Oddział w Polsce


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij