Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów w kierunku smacznego, odżywczego, prostego jedzenia. Barry Callebaut uwalnia pełną moc owocu kakaowca w segmencie potraw i napojów nowej generacji.

27 wrzesień 2019 r. podczas wyjątkowego wydarzania w San Francisco, Barry Callebaut AG, światowy lider produkcji wysokiej jakości czekolady i produktów czekoladowych prezentuje, „Cacaofruit Experience”. Jest to gama innowacyjnych produktów w kategorii jedzenia i napoje nowej generacji, podkreślających świeżość i owocowość oraz naturalne bogactwo owoców kakaowca. Propozycją dla świata rzemieśników jest wyśmienita czekolada Wholefruit, która jest częścią „Cacaofruit Experience”. Czekolada ta charakteryzuje się świeżością i owocową nutą, została wytworzona w 100% z owocu kakaowca.

Jedzenie i napoje dla kolejnego pokolenia
Biorąc pod uwagę, iż 70 % jest uznawane za odpad, „Cacaofruit Experience” dosłownie odzyskuje pełną wartość owocu kakaowca, gdyż owoc, zarówno odżywcze ziarno wraz z łupiną, jak i pulpa oraz sok, są wykorzystane do produkcji tych czekolad. Rezultatem jest gama wysokiej jakości czekoladowych składników, które mogą zostać użyte w aplikacjach takich jak soki, smoothies, mrożone desery, wyroby piekarnicze i cukiernicze oraz przekąski.
Produkty „Cacaofruit Experience” mają świeży i owocowy smak oraz są bogate w wartości odżywcze jak błonnik, proteiny, magnez. Jednocześnie, ze względu na całkowite wykorzystanie owoców kakaowca, mają pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego i ludzi.
Antoine de Saint-Affrique, CEO of Barry Callebaut powiedział: „Inowacja jest pilarem naszej strategii wzrostu. Nasza niezrównana wiedza pozwoliła nam na nowe odkrycie, ukazując całą moc owocu kakaowca, nazywanego przez Majów „posiłkiem dla bogów”.
Światowe wejście na rynek „Cacaofruit Experience” rozpoczął Mondelez International.
SnackFutures to główna innowacja i przedsięwzięcie Mondelez International, największego producenta przekąsek, który jako pierwszy wprowadził „Cacaofruit Experience” na rynek. Dwie pilotażowe przekąski cacaofruit–Smoothie Ball i Jerky Strips zostały stworzone pod nową marką CaPao i zaprezentowane w wybranych sklepach w Los Angeles, w Kalifornii.

Czekolada WholeFruit dla szefów kuchni i rzemieślników: stworzona w 100% z owocu kakaowca
„Cacaofruit Experience” jest skierowana również do szefów kuchni, i rzemieślników w postaci nowego typu czekolady jakim jest czekolada WholeFruit, świeża i owocowa, w 100% wyprodukowana z owocu kakaowca. Od maja 2020 r. czekolada WholeFruit będzie dostępna w dwóch wariantach: mocnej WholeFruit Bold i gładkiej, kuszącej WholeFruit Velvety. Wydarzenie w San Francisco zapoczątkowalo drogę współtworzenia wraz z 30 najlepszymi czekoladziarzami i cukiernikami, dając im możliwość odkrycia pełnej palety smaku i aromatu oraz zbadania nowych limitowanych aplikacji czekolady WholeFruit.

Badania rynku potwierdzają potencjał czekolady WholeFruit
Analiza badań konsumenckich przeprowadzonych przez niezależną światową agencję w US, UK i Chinach przewiduje, że czekolada Wholefruit jest propozycją o pozytywnych wartościach.
Pablo Perversi, Barry Callebaut’s Chief Innovation, Sustainability & Quality Officer dodał: "Naszym celem w dziale R&D jest rozwój innowacji zgodnych z trendem, zaspokających potrzeby najbardziej wymagających konsumentów, a przy tym gwarantujących wspaniały smak. Czekolada WholeFruit wygrywa we wszystkich powyższych trzech aspektach. Odpowie na wymagania milenialsów i generacji Z w zakresie zdrowego zaspokajania potrzeb, tak jak nasza czekolada Ruby, wprowadzona w 2017 r., a także spełni wymagania hedonistycznej przyjemności".

Więcej informacji na stronie.

Żródło i fot.: Barry Callebaut Poland


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij