Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Spożywczych Anuga producent składników spożywczych Bösch Boden Spies poprosił odwiedzających targi o opinię na temat dwóch nowych składników.

Testy wśród publiczności targów dotyczyły dwóch nowych składników o specjalnych właściwościach – jagody kamczackiej i rokitnika. Japońska jagoda kamczacka jest szczególnie bogata w przeciwutleniacze i sprzedawana jako „superfood”. Rokitnik, znany również jako „cytryna północy”, nie tylko zawiera duże ilości witaminy C, ale również witaminy B12, która jest szczególnie ważna dla wegetarian i wegan. Bösch Boden Spies zaprezentował oba składniki w dwóch specjalnie zaprojektowanych „Strefach Produktów Przyszłości” na swoich stoiskach wystawienniczych.

Oprócz potencjalnych nowości w gamie, Bösch Boden Spies zaprezentował również nowe warianty znanych, sprawdzonych produktów. Po udanej premierze Crunchy CranberriesTM od Ocean Spray zeszłej jesieni, przyszła kolej na nowy wariant produktowy – Diced Crunchy CranberriesTM (chrupiąca żurawina w kostkach) od Ocean Spray. Dzięki wysokiej odporności na przetwarzanie, owoce mogą mieć różne zastosowania produktowe, np. jako dodatek do czekolady w tabliczkach czy dodatek do lodów.

Bösch Boden Spies we współpracy z brazylijskim partnerem, firmą Niagro, zaprezentował pięć innowacyjnych koncepcji produktowych opartych na aceroli. Przy Stacji Degustowania Aceroli (Acerola Tasting Station) goście mogli zainspirować się pomysłami tworzenia produktów – napojów, lodów, jogurtów lub słodyczy. Zawarta w tych produktach acerola to dodatkowa porcja witaminy C i przeciwutleniaczy.

Bösch Boden Spies ma długą tradycję uczestnictwa w Międzynarodowych Targach Spożywczych Anuga. Firma specjalizuje się w produkcji składników i od 1961 r. jest jednym ze stałych wystawców na tym wiodącym dla przemysłu spożywczego wydarzeniu. Również w tym roku goście mieli możliwość spotkania i porozmawiania z ekspertami ds. składników z firm partnerskich marki, takich jak Ocean Spray, Sunsweet, Niagro, Oxford Frozen Food, Blue Diamond, Sun-Maid oraz Sunsweet.

 Źródło: Bösch Boden Spies


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij