Dnia 15 stycznia 2020 r. odbyły się eliminacje wielkopolskie do XXV Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.

Turniej składał się z części teoretycznej obejmującej treści podstawy programowej dla zawodu cukiernik, kucharz i piekarz (max. 30 pkt) i części praktycznej. Część praktyczna turnieju odbyła się dla cukierników w Cukierni – Kuczora, dla kucharzy w pracowni szkolnej, natomiast dla piekarzy w piekarni PSS „Społem”. Przez 5 godzin uczniowie tworzyli prace inspirowane tegorocznym tematem przewodnim turnieju „Cuda Świata” (dla cukierników i piekarzy), „Mięso z królika w roli głównej” (dla kucharzy). Cukiernicy musieli wykonać tort 1-piętrowy, figurki marcepanowe (2x2 szt.), ciastka bankietowe (2x5 szt.) i napis okolicznościowy z czekolady, kucharze –  2 zestawy dania głównego zgodnie z przygotowaną przez uczestnika recepturą wykorzystującą dowolny element tuszy królika i wyserwowanie przygotowanych potraw, zaaranżowanych według inwencji twórczej uczestników wyłącznie na białych talerzach kwadratowych o boku dł. 32 cm, a piekarz – eksponat artystyczny, chleb okolicznościowy, bułki poznańskie, chałki, rogale, plecionki, drożdżówki.

 

SZCZEGÓLOWE WYNIKI TURNIEJU

W zawodzie cukiernik:

I miejsce         Wawrzyniak Julia

II miejsce        Gatkowska Paulina 

III miejsce      Wojtas Artur

                       

W zawodzie kucharz:

I miejsce         Krotecki Kacper        

II miejsce        Nowakowska Patrycja          

III miejsce       Czajka Rafał         

 

W zawodzie piekarz

I miejsce         Dederek Dominik

 

Finał XXV Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz odbędzie się 20-22.04.2020 r. we Wrocławiu natomiast finał III Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz 27-29.04.2020 r. w Zabrzu.

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij