26 marca 2020 r., podczas targów EuroGastro w Nadarzynie, po raz drugi odbędzie się Debic Pastry Cup - konkurs dla profesjonalistów, którego organizatorem jest Paweł Mieszała.

Paweł Mieszała – mistrz Polski i świata w cukiernictwie, wykładowca, szkoleniowiec i mentor z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym.

Podobnie jak w zeszłym roku, uczestnikami konkursu będą dwuosobowe drużyny w składzie cukiernik/pastry chef lub cuisine chef oraz asystent/pomocnik pracujący
w zawodzie minimum od dwóch lat. Mogą oni dobierać się do zespołu w dowolny sposób, nawet jeśli na co dzień nie pracują ze sobą.

Debic Pastry Cup jest doskonałą okazją do poznania wielu utalentowanych cukierników i  szefów kuchni, jak i zaprezentowania rozwiązań skierowanych stricte do branży cukierniczej i lodziarskiej. Podczas poprzedniej edycji zauważyliśmy, że coraz większą wagę przykłada się nie tylko do samego wykonania, ale także jakości składników, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Polskie cukiernictwo ma wielu utalentowanych fachowców i oznacza to, że nasz rynek jest bardzo przyszłościowy, a prestiż zawodu wzrasta z roku na rok – mówi Paweł Mieszała.

Zadania dla uczestników zostaną podzielone na dwie części:

·         freestyle – wykonanie dowolnego torciku deserowego o średnicy 21 cm

·         przygotowanie 12 identycznych talerzy z deserami restauracyjnymi

Czas na wykonanie obu zadań to trzy godziny. Dodatkowo zespoły otrzymają 30 minut
na przygotowanie i posprzątanie stanowiska. Warunkiem jest wykorzystanie produktów z asortymentu marki Debic, takich jak: masło Debic, Stand&Overrun, Tiramisu oraz czekoladę firmy Callebaut i pektynę NH Sosa – dystrybuowaną przez firmę Fusion Gusto Polska. Następnie Komisja Konkursowa zakwalifikuje maksymalnie 6 drużyn, które wezmą udział w finale. Ocenie będzie podlegała praca zespołu, a dla najlepszych trzech przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zakwalifikowane do udziału drużyny zostaną przedstawione na początku marca. Sam konkurs rozpocznie i zakończy się 26 marca.

Debic od wielu lat stara się wspierać cukierników, dostarczając im najwyższej jakości produkty, by mogli tworzyć prawdziwe kulinarne działa sztuki. Poprzez konkurs chcieliśmy wesprzeć ambicje naszych cukierników, szczególnie tych młodych, którzy chcą się rozwijać, osiągać wyniki, ale jednocześnie też realizować swoje marzenia – dodaje Olga Andrzejewska, Key Account Manager w FrieslandCampina Polska, producenta marki Debic.

 

Źródło i fot.: Debic

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij