Kandy uzyskało certyfikat RSPO i całkowicie zrezygnowało z używania oleju palmowego, pochodzącego z niekontrolowanych upraw.

Certyfikat Roundtable on Sustainable Palm Oil jest gwarancją, że wyroby powstające w fabryce Kandy zawierają tylko olej pozyskany odpowiedzialnie i uczciwie. Dotyczy to przede wszystkim termostabilnych nadzień kremowych Lauretta.

Produkcja wyrobów na bazie oleju palmowego wiąże się obecnie z dużą odpowiedzialnością – mówi Dariusz Socik, właściciel. - Mając na uwadze zagrożenia związane z uprawą palm olejowych takich jak m.in. : wycinka lasów tropikalnych, śmierć zwierząt zamieszkujących tereny pod uprawy, wyzysk pracowników na plantacjach, postanowiliśmy, że od 2020 roku będziemy w Kandy używać wyłącznie oleju z certyfikatem RSPO.

Dariusz Socik przyznaje, że certyfikat ten, propagujący standard zrównoważonej produkcji oleju palmowego, jest częścią strategii firmy, bazującej na stosowaniu zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. - Dotyczy to zarówno aspektów związanych z ekologią, jak i kwestiami uwzględniającymi czynnik ludzki. Mam nadzieję, że ta zmiana będzie nie tylko ukłonem w stronę naszych klientów, ale przede wszystkim realnym dowodem zaangażowania na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zrównoważonej gospodarki.

Źródło i fot.: Kandy


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij