7 czerwca 2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Tematem przewodnim już drugi rok z rzędu było „Food safety, everyone’s business” – „Bezpieczeństwo żywności to sprawa każdego z nas”.

Ogłoszony pierwszy raz w zeszłym roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności, ma na celu podnoszenie świadomości i promowanie właściwych działań w obszarze bezpieczeństwa żywności. Rocznie na całym świecie odnotowywanych jest około 600 milionów przypadków chorób przenoszonych drogą pokarmową.

Warto pamiętać o tym, że sprawa tego czy żywność, która trafia na nasz stół jest bezpieczna, leży w rękach nie tylko producentów żywności, ale również naszych. Każdy z nas ma ważną rolę do odegrania i wiele do zrobienia. Począwszy od spraw podstawowych, takich jak dokładne mycie rąk wodą z mydłem przed i w trakcie przyrządzania jedzenia, przez właściwe przechowywanie produktów aż po obróbkę potraw w odpowiedniej temperaturze.

  1. JEDZ BEZPIECZNIE - Każdy ma prawo do bezpiecznej, zdrowej i pełnowartościowej żywności
  2. UPRAWIAJ BEZPIECZNIE - Rolnicy i producenci żywności muszą wdrażać dobre praktyki
  3. WSPÓLNYMI SIŁAMI DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI - Bezpieczeństwo żywności jest wspólną odpowiedzialnością
  4. ZAPEWNIJ BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI - Rząd musi zapewnić wszystkim bezpieczną i zdrową żywność
  5. UTRZYMUJ BEZPIECZEŃSTWO ŻWYNOŚCI - Producenci żywności muszą zapewnić bezpieczną żywność

Źródło: GIS

Fot.: iStock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij