W cukierniach coraz większym zainteresowaniem cieszą się plotery cukiernicze, czyli maszyny nanoszące grafiki bezpośrednio na powierzchnie wyrobów cukierniczych. Rozszerzają one możliwości dekoracji i nie tylko.

Wśród wielu urządzeń wykorzystywanych w cukierniach coraz większym zainteresowaniem cieszą się plotery cukiernicze, czyli maszyny nanoszące grafiki bezpośrednio na powierzchnie wyrobów cukierniczych. Takie urządzenia nie tylko rozszerzają możliwości dekoracji, ale również znacznie przyśpieszają ten proces, powodując zwiększenie produkcji i rozwój firm cukierniczych.

Imago Printer to polska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji urządzeń drukujących. Nasze flagowe produkty – plotery cukiernicze Falco i Vulpes – powstały z myślą o upowszechnieniu technologii druku bezpośredniego w cukiernictwie.

Szerokość zastosowań druku spożywczego

Powszechnie druk w cukiernictwie kojarzy się z papierem cukrowym i bajkowymi tortami dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Po pierwsze, plotery cukiernicze umożliwiają wydruk bezpośredni na powierzchni tortu pokrytej dowolnym podłożem cukierniczym. Ponadto tworzenie wyjątkowych, zadrukowanych figurek z masy cukrowej lub izomaltu, zdobionych makaroników czy czekoladek to idealne uzupełnienie tradycyjnego tortu. Co więcej – druk bezpośredni doskonale nadaje się do personalizacji prezentów, znakowania gadżetów reklamowych oraz zdobienia słodkich stołów. A wszystko to w fotograficznej jakości i bez efektu jedzenia papieru!

Przewaga plotera cukierniczego nad tradycyjną drukarką spożywczą

Zastosowanie drukarek do opłatków ogranicza się do druku na gotowych arkuszach masy cukrowej lub papierze jadalnym. Plotery cukiernicze dają możliwość nanoszenia grafik bezpośrednio na każdy materiał. Do zadruku idealnie sprawdzą się kruche ciasto, galaretka, a nawet żelki. Dekorowanie tortów pokrytych śmietaną, polewą lustrzaną czy żelem spożywczym staje się szybkie i proste. A dopełnienie całości ozdobnymi elementami wykonanymi ręcznie odkrywa nowy poziom dekoracji cukierniczych!

Dlaczego warto wybrać urządzenia Imago?

Plotery cukiernicze Imago to nowoczesne urządzenia od podstaw zaprojektowane przez doświadczonych inżynierów związanych od wielu lat z branżą druku cyfrowego. Co nas wyróżnia? Jesteśmy jedyną polską firmą produkującą plotery cukiernicze. Zadbaliśmy o najmniejsze szczegóły, aby wyeliminować błędy konkurencji i wprowadzić na rynek dobry produkt, który pozwoli na rozwój polskiej branży cukierniczej. Główne atuty naszych urządzeń to: najwyższa jakość wykonania, automatyczne wykrywanie wysokości produktów, łatwość obsługi oraz niskie koszty eksploatacji. Jako polska firma zapewniamy również wsparcie techniczne oraz pomoc merytoryczną w zakresie przygotowania podłoży do druku.

Czy to się opłaca?

Nowoczesne technologie zwykle kojarzą się z dużym wydatkiem. Nasza firma postawiła nacisk na opłacalność inwestycji zarówno pod względem kosztów zakupu, jak i eksploatacji. Z ploterem cukierniczym Imago udekorowanie 200 ciastek trwa tylko 20 minut, a koszt takiego zdobienia to zaledwie 2 zł! Pozwala to w znacznym stopniu przyśpieszyć proces dekoracji, a co za tym idzie – również wielkość produkcji. Plotery cukiernicze dają ogromne możliwości rozwoju dla firm cukierniczych i bez wątpienia powinny być niezbędnym wyposażeniem w każdej cukierni!

Źródło i fot.: Imago Printer


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij