Nowy rok wymaga od branży cukierniczej zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które dadzą im możliwość rozwoju w trudnych warunkach. Zakup plotera cukierniczego IMAGO Falco jest jedną z nich.

Karnawałowe tradycje kulinarne cieszą się w Polsce ogromną popularnością niezależnie od zachodzących w kraju i na świecie przemian społeczno-ekonomicznych. W 2021 roku, ze względu na obostrzenia wynikające z aktualnej sytuacji epidemiologicznej, będą one miały szczególne znaczenie dla miłośników karnawału – ciężko przecież znaleźć lepszy sposób na poprawę nastroju i chwilowe oderwanie się od ponurej rzeczywistości niż rozkoszowanie się dziełami sztuki cukierniczej. Nic zatem dziwnego, że określenie „karnawał czas zacząć” dla wielu cukierników wiąże się nie tylko z masą zamówień różnorodnych słodkości, ale może ich także przyprawiać o ból głowy związany z terminową realizacją każdego ze zleceń. Jednym ze sposobów na jej ułatwienie i przyspieszenie, bez umniejszania kunsztu cukiernika, jest wykorzystanie plotera cukierniczego podczas tworzenia unikatowych dekoracji łakoci.

Ploter cukierniczy IMAGO Falco, zaprojektowany przez doświadczonych polskich inżynierów, pozwala na wydruk dowolnej grafiki bezpośrednio na powierzchni wyrobów cukierniczych.

W przeciwieństwie do tradycyjnych drukarek spożywczych, możliwości plotera cukierniczego są niemal nieograniczone – doskonale sprawdzi się do tworzenia nadruków w fotograficznej jakości na: kruchym cieście, masie cukrowej, polewie lustrzanej, żelu spożywczym, galaretce czy Ploter cukierniczy, czyli seryjna produkcja dekoracji czekoladzie. Poza drukiem bezpośrednio na produktach za pomocą plotera spożywczego można wykonać wyjątkowe toppery do: tortów, babeczek, muffinek i cupcakes tudzież wykorzystać go do stworzenia poszczególnych elementów bardziej skomplikowanych dekoracji.

Aby dodatkowo ułatwić mistrzom cukiernictwa proces tworzenia innowacyjnych dekoracji, firma IMAGO Printer podejmuje się tworzenia na indywidualne zamówienie unikalnych wykrojników drukowanych techniką 3D, przeznaczonych do wycinania z masy cukrowej grafiki o dowolnym kształcie. Ponadto każdy z klientów IMAGO Printer ma gwarantowane wsparcie techniczne oraz pomoc merytoryczną w zakresie przygotowania podłoży do druku.

Nie tylko karnawał!
Zastosowanie plotera cukierniczego ma ogromny potencjał nie tylko podczas karnawałowego szaleństwa – sprawdzi się on wszędzie tam, gdzie seryjna produkcja dekoracji wyrobów cukierniczych może stanowić usprawnienie pracy cukiernika. Niezależnie od tego, czy słodkości stworzone z wykorzystaniem druku spożywczego pojawią się w cukierni, czy też na bankiecie, przyjęciu lub akcji charytatywnej, bez wątpienia przykują uwagę wszystkich konsumentów. Co najważniejsze, wykorzystanie technologii druku bezpośredniego podczas produkcji dekoracji nie wpływa na smak gotowego produktu, a dzięki zastosowaniu wyłącznie atramentów spożywczych, zgodnych z normami UE dotyczącymi produktów spożywczych, jest w pełni bezpieczne.

Niezbędnik każdej cukierni
Poza rozszerzeniem oferty i wzbogaceniem kunsztu cukiernika o innowacyjne rozwiązania, zakup plotera cukierniczego pozwala na zastosowanie produkcji seryjnej o najwyższej jakości i znaczne przyspieszenie procesów związanych z dekorowaniem wyrobów cukierniczych – udekorowanie 100 sztuk drobnych wyrobów cukierniczych z ploterem cukierniczym IMAGO Falco zajmuje zaledwie 10 minut!

Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za zakupem plotera cukierniczego pozostaje opłacalność tej inwestycji zarówno pod względem kosztów zakupu, eksploatacji, jak i jej dobrej zwracalności. Dla przykładu, dekorowanie drobnych wyrobów cukierniczych, takich jak kruche ciasteczka, babeczki czy makaroniki z wykorzystaniem druku spożywczego pozwala na zwiększenie wartości sprzedawanych produktów o nawet 1000 zł w godzinę.

Nowy rok wymaga od branży cukierniczej zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które zapewnią firmom cukierniczym nie tylko przetrwanie na rynku, ale także dadzą im możliwość rozwoju w trudnych warunkach. Zakup plotera cukierniczego IMAGO Falco jest jedną z nich. www.imagoprinter.com

Źródło i fot.: IMAGO PRINTER


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij