Autorem zbioru informacji m.in. o polskim chlebie i jego rodzajach, polskich piekarzach i piekarniach, miejscu chleba w życiu społecznym, naszym języku i literaturze, a także o polskim chlebie za granicą jest Władysław J. Krajewski.

Publikacja pt. „Polski chleb i polscy piekarze” ma – według zamysłu autora – charakter „czytadła”. Jest zbiorem informacji pochodzących z różnych źródeł o polskim chlebie i jego rodzajach, polskich piekarzach i piekarniach, świętach i targach chleba, fundacjach i muzeach chleba, miejscu chleba w życiu społecznym, naszym języku i literaturze, a także o polskim chlebie za granicą; na końcu znajdują się liczne przepisy na wypiek chleba. Są sygnały, że „Polski chleb…” – to interesująca lektura.

Autor:

Władysław J. Krajewski jest absolwentem Liceum im. Władysława IV w Warszawie i Wydziału Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego. W swoim dorobku zawodowym jako reporter, korespondent zagraniczny i redaktor doświadczony na różnych stanowiskach dziennikarskich ma dokumentację tysięcy informacji i innych form prasowych i wydawniczych o wydarzeniach w kraju i za granicą, w tym o kulinariach, które są jego hobby. Jest autorem wydanej przed laty książki o Wielkiej Brytanii i w roku ubiegłym publikacji pt. „Kuchnia warszawska przed laty i dziś” w Wydawnictwie Ridero.

Dowiedz się więcej

Źródło: Władysław J. Krajewski, fot. iStock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij