W dniach od 18 do 20 lutego br. odbyła się szósta edycja targów Expo Sweet. W największych w Polsce targach branży cukierniczej i lodziarskiej wzięły udział najważniejsze firmy oferujące maszyny i surowce dla cukierników, piekarzy i lodziarzy.

Tegoroczna edycja Expo Sweet obfitowała w konkursy, pokazy i wiele nowości produktowych. Podobnie jak w zeszłym roku targi cieszyły się dużym powodzeniem, dlatego wystawcy i zwiedzający mogą zaliczyć je do udanych.

Lodziarskie Mistrzostwa Polski 2014
Pierwszego dnia targów (18 lutego) miały miejsce szóste Lodziarskie Mistrzostwa Polski 2014. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować lody waniliowe, sorbet, lody czekoladowe i autorskie. Najlepsi okazali się Krzysztof Klapec i Sylwia Klapec z firmy Glorioza. Drugie miejsce zajęła Cukiernia HEKA z Katarzyną Ciepielewską i Edytą Sieroń w składzie. Na najniższym stopniu podium uplasowały się natomiast reprezentujące Cukiernię Lukrecja – Milena Błońska i Emilia Kamińska. Na Forum Mistrzostw oprócz lodziarskich zmagań można było też zobaczyć pokaz rzeźbienia w lodzie w wykonaniu Macieja Pięty, zdobywcy I miejsca w rzeźbie lodowej podczas Coppa del Mondo della Gelateria.

Mistrzostwa Polski w Deserach „Expo Sweet 2014”
W drugim dniu imprezy (19 lutego) odbyły się Mistrzostwa Polski w przygotowaniu deseru. Pierwsze miejsce zajęła Cukiernia Jan Kachlicki z Ryszardem Wawrzyniakiem i Maciejem Piętą w zwycięskim składzie. Trofeum za drugie miejsce trafiło do Klaudii Sopolińskiej i Katarzyny Chudy z T. Deker Patissier & Chocolatier s.c., a trzecie miejsce przyznano Jarosławowi Wrzoskiewiczowi i Jakubowi Rakowi, reprezentującym Cukiernię Jarosław Wrzoskiewicz oraz Cukiernię Orłowski & Rak.

Wystawa tortów
Ostatniego, trzeciego dnia targów (20 lutego) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Cukierniczych. Zwycięzcą został Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy, w składzie Anna Krawczyk i Weronika Stimma. Ogłoszono też wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu – Wystawy Tortów. W tym roku torty tematycznie miały nawiązywać do wybranych przez cukierników strojów. Laureatka pierwszego miejsca – Agnieszka Strzelecka z Krainy Ciast i Tortów Agnieszka Strzelecka, w swoim torcie wykorzystała motywy występujące na strojach ludowych. Natomiast Ernest Babiuch z Cukierni „Babiuch”, który zajął drugie miejsce, przedstawił tort nawiązujący do tematyki orientu. Motywy kwiatowe zdobiły zaś wypiek, który zajął trzecie miejsce, autorstwa Agnieszki Gajdanowicz z Pracowni Tortów Artystycznych „Tort Agnieszki”.

Czekoladowe pisanki
Zwiedzający mogli też podziwiać czekoladowe pisanki, zaprojektowane przez znane osobistości, a przygotowane przez największych polskich mistrzów cukiernictwa, m.in. Macieja Piętę i Joannę Klimas-Profus. Pisanki zostaną zlicytowane na aukcji, a całkowity z niej dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Podopiecznych Fundacji „Mają przyszłość”. Na kolejne targi Expo Sweet organizatorzy zapraszają w dniach 17-19 lutego 2015.

Tekst i fot. A. Bębenek


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij