Lody Inspiracje 2020
Lody Inspiracje 2020

W dodatku „Lody. Inspiracje 2020” znajdą Państwo m. in. artykuły: zastosowanie mleka, znaczenie jaj, tworzenie mieszanek, tłuszcze roślinne, maszyny do wytwarzania lodów na oczach klientów, Sigep 2020, biznes lodziarski.

Lody Inspiracje 2020

Zastosowanie mleka w praktyce. Rozmowa z Giacomo Schiavonem

Czy można używać surowego mleka do lodów? Czy w przypadku mleka pasteryzowanego potrzebna jest jego dwukrotna pasteryzacja? Giacomo Schiavon w rozmowie z Piotrem Ejsmontem dzieli się spostrzeżeniami na temat mleka.

Znaczenie jaj przy produkcji lodów

Jajka są jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych do produkcji lodów. O właściwościach jajek oraz funkcjach, jakie spełniają, przeczytają Państwo w artykule.

Tworzenie podstawowych mieszanek

Przedstawiamy parametry, które trzeba uwzględnić przy tworzeniu bilansu mieszanki. Równocześnie prezentujemy rodzaje zagęstników oraz sposoby dobierania ich do odpowiednich rodzajów mieszanek.

Tłuszcze roślinne w lodach

O powszechności wykorzystywania tłuszczów roślinnych w produkcji lodów decydują ich koszty, wpływ na trwałość oraz wartość odżywczą lodów. Najpopularniejsze są tłuszcz kokosowy oraz tłuszcz z ziaren palmowych.

Maszyny do wytwarzania lodów na oczach klientów

Roberto Beria to włoski lodziarz z Gorle, które leży obok Bergamo. W rozmowie z Piotrem Ejsmontem opowiada o swojej pasji do lodziarstwa. Dzieli się również spostrzeżeniami na temat maszyn i możliwości wytwarzania lodów na oczach klientów.

PRZEGLĄD MASZYN DO LODÓW

Sigep 2020

18-22 stycznia 2020 r. w Rimini odbyła się 41. edycja Międzynarodowych Targów Lodziarstwa, Cukiernictwa, Piekarstwa i Kawy Sigep. To wyjątkowe wydarzenie zrelacjonował dla nas Piotr Ejsmont.

Czy biznes lodziarski się opłaca?

W artykule przedstawiamy, w jaki sposób wykalkulować rentowność zakładu lodziarskiego. Podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę w wyliczeniach.

Prezentacje produktów


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij